Szkoła tańca Dance Art
Strona główna
O nas
Oferta
Cennik
Grafik
Galeria
Kontakt
Linki

OFERTA

Hip-hop Taniec stylem podobny do funky, rozróżniany odpowiednim doborem muzyki. To technika otwarta, związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip-hopowe, takie jak locking, popping, funk. Jej upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, R N B, pop. Taniec ulicy, wywodzący się z czarnych dzielnic Nowego Yorku. Wyszedłszy z amerykańskich gett, zawojował cały świat, a pod koniec lat 90 zaczął wchodzić na “salony”. Jest to niezwykle dynamiczny, wręcz szalony taniec, łączący młodzieńczy luz z perfekcyjnie wyćwiczonymi, skomplikowanymi i skocznymi krokami.
Taniec współczesny Taniec współczesny oparty jest na tańcu klasycznym (balecie), jednak w tańcu współczesnym nie stosuje się tak sztywnych zasad i większy nacisk położony jest na przekazanie emocji tancerza oraz przekazanie pewnej opowieści.
Taniec współczesny powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam tańca klasycznego, bez sztywnych zasad. Ten rodzaj tańca opera się na wielu tańcach m.in: modern dance,. W wielu przypadkach w  tego typu tańcach mogą gościć elementy akrobatyki. Oczywiście trzonem tego tańca jest balet.
Modern jazz
Jazz nowoczesny - modern jazz był ostatnim etapem formowania się jazzu. Rozpoczął się po 1945 stylem bebop i nieco późniejszym cool . Z bebopu powstał hard bob. W latach 60, Ornette Coleman stworzył free jazz, który wraz z jazz rockiem (fusion) był ostatnią formą jazzu nowoczesnego.
Funky Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tańcu przełomem było odejście od "formalizmu" i cyklicznego kroku, charakterystycznych dla tańców towarzyskich, na rzecz improwizacji i indywidualnie wymyślanych figur. Mimika swobodnie wyrażała radość i świetną zabawę (ta maniera była zdecydowanie niewłaściwa w późniejszych kierunkach, eksponujących perfekcjonizm i opanowanie). Wszystko przybierało nieskrępowaną i swobodną formę. James Brown był pierwszym znanym wykonawcą, który w trakcie swych utworów wykonywał taneczne figury w przerwach wokalnych. W tańcu funky nie było istotne odnalezienie taktu perkusji, ale poruszanie się w rytmie dowolnego z szerokiej gamy instrumentów i nieprzewidywalne wplatanie opanowanych wcześniej figur. Charakterystyczne elementy to "małpia postawa" (lekko pochylona z luźno zwisającymi nadgarstkami), zmiany kierunków i obroty na piętach (180 i 360 stopni), nagły półprzysiad (wyglądający na "chwilowy szpagat"), wykop nogą, piętą do przodu, czy szeroka praca rąk (np. imitująca pływanie lub kung-fu).
Latin jazz Zajęcia łączą w sobie elementy modern jazzu, funky, tańców latynoskich, z domieszką hip hopu i wszystkich innych tańców, które można wykorzystać, albo zdeformować na korzyść ciekawej choreografii w takt muzyki latynoamerykańskiej.
Jeśli czujesz się zbyt elegancko, aby rapować, albo skakać na modern dance, jeśli rozpiera Cię żywioł i salsa albo tango są zbyt nudne i w dodatku wymagają drugiej połowy, odnajdź w sobie kropelkę południowej krwi, przyjdź i pojazzuj z nami w rytmie bębnów.

Copyright & Design by Aneta i Sylwia